big-K24-min

Krajowy System e-Faktur (KSeF). Jak wygląda kwestia dodawania załączników do e-faktury?

STRONA GŁÓWNA >> Blog >> Aktualności >> Krajowy System e-Faktur (KSeF). Jak wygląda kwestia dodawania załączników do e-faktury?

Krajowy System e-Faktur a dodawanie załączników. Ministerstwo Finansów proponuje tymczasowe obejście, ale nie rozwiązuje to problemu

Kiedy dodawanie załączników do faktur w KSeF jest konieczne?

Jak będą wyglądać załączniki do e-faktury w KSeF po zmianach?

Ważne

Dla każdej faktury ustrukturyzowanej przewiduje się możliwość dodania wyłącznie jednego załącznika. Oznacza to, że element „Zalacznik” może wystąpić tylko raz w strukturze FA(3). Warto jednak zaznaczyć, że w ramach tego jednego węzła można zawrzeć wiele odrębnych bloków informacyjnych. Uwzględniając główne założenia wdrażania tej funkcji, trzeba podkreślić, że załączniki mają służyć prezentacji rozszerzonych danych podatkowych dotyczących m.in. ilości, ceny czy jednostek miary.

Przykładowo, mogą one zawierać szczegółowe informacje odnoszące się do zużycia energii w rozbiciu na konkretne punkty poboru, do rozliczeń usług telekomunikacyjnych z podziałem na numery usług czy też do sprzedaży paliw z wyszczególnieniem numerów rejestracyjnych pojazdów należących do odbiorcy.

Tego rodzaju dane mogą być wzbogacone o elementy charakterystyczne dla konkretnego sektora. Przykładowo, jeżeli faktura odnosi się do sprzedaży energii elektrycznej, w załączniku mogą pojawić się – oprócz danych podatkowych – również informacje typowo branżowe, takie jak adres punktu poboru, numer licznika, numer PPE, moc umowna czy oznaczenie grupy taryfowej.

Wdrożenie KSeF – kto będzie mógł korzystać z opcji załączników?

Krajowy System e-Faktur a realia biznesowe – co warto wiedzieć przed wdrożeniem?

Udostępnij ten artykuł:
Emil Zelma
Emil Zelma
Artykuły: 56

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *