big-K24-min

Faktura XLS

STRONA GŁÓWNA >> Faktura XLS

Faktura XLS

Faktury często są przesyłane za pomocą poczty elektronicznej i sieci komputerowych. W zależności czy dany plik ma być wykorzystywany do odczytu czy również do edycji przez odbiorcę, przesyłany jest on w różnych formatach. Faktury wystawiane w programie Excel najczęściej są zapisywane w formacie XLS.

Faktury XLS

Jest to w pewnym stopniu ograniczenie, ponieważ nie każdy ma możliwość otworzenia tego typu plików. Programy do księgowania pozwalają zapisywać faktury w różnego rodzaju formatach, przez co mamy pewność, iż znajdziemy taki format pliku, który odpowiada naszym oczekiwaniom. Bardzo przydatna jest możliwość zapisywania faktur VAT w postaci plików PDF.

Taki rodzaj plików jest bardzo popularny. Wysyłając fakturę w formacie PDF mamy pewność, że odbiorca naszej wiadomości nie będzie miał problemu z jej otworzeniem. Programy przeznaczone do wystawiania faktur mają tą przewagę nad różnego rodzajami arkuszy kalkulacyjnych, że potrafią one sprostać wymaganiom, jakie niesie za sobą wystawianie faktur i ich edycja. Zwróćmy uwagę na to, iż są to tylko nieliczne ułatwienia płynące z korzystania z programu do fakturowania, które ułatwią Twoje codzienne zmagania z fakturami.

O tym piszemy