Instalacja programu Faktura VAT 2023 na Mac OS

W tym celu będziemy musieli skorzystać z dodatkowego darmowego lub płatnego oprogramowania do instalacji systemu Windows na komputerze z systemem Mac OS.
Możemy to zrobić kilkoma sposobami, najbardziej popularne to:

Wirtualna maszyna

Maszyna wirtualna jest jednym z najlepszych sposobów, aby uruchomić oprogramowanie Windows Desktop. Pozwala ona zainstalować Windows i inne systemy operacyjne w oknie na pulpicie Mac.

Nie musisz korzystać z systemu Windows w momencie gdy uruchomiony wirtualna maszyna – program pozwala przełączać się między systemami i może działać w tle

Popularne programy do instalacji wirtualnej maszyny to to VMware Fusion i Parallels. Każdy z nich jest płatnym programem, więc będziesz musiał kupić zarówno licencję Windows oraz kopię swojego wirtualnego programu. Można również używać całkowicie za darmo i open-source VirtualBox dla komputerów Mac, ale jego obsługa grafiki 3D oraz integracji systemu operacyjnego Mac nie są tak dobre. VMware Fusion i Parallels oba oferują bezpłatne wersje próbne, więc można wypróbować wszystkie te programy i zdecydować, co jest dla ciebie najlepsze.

Boot camp

Instalacja systemu Windows jako prawdziwy system operacyjny na komputerze Mac jest najlepszym pomysłem, jeśli chcesz grać w gry dla systemu Windows lub używać wymagających zastosowań, które wymagają wszelkie działania. Po zainstalowaniu systemu Windows na komputerze Mac, będziesz mógł korzystać z aplikacji Windows i Windows przy maksymalnej możliwej wydajności. Twój Mac będzie wykonywać jak również komputer PC z tej samej specyfikacji.

Minusem jest to, że nie można uruchomić aplikacji X Mac OS i aplikacji Windows side-by-side w tym samym czasie. Jeśli chcesz po prostu uruchomić aplikację Windows Desktop obok aplikacji Mac, maszyna wirtualna będzie prawdopodobnie idealny. Z drugiej strony, jeśli chcesz grać w najnowsze gry Windows na komputerze Mac, Boot Camp będzie idealny.

Podobnie jak w przypadku maszyn wirtualnych, trzeba licencji systemu Windows, aby zainstalować system Windows na komputerze Mac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *