big-K24-min

Program do wystawiania faktur w języku angielskim

STRONA GŁÓWNA >> Blog >> Firma >> Program do wystawiania faktur w języku angielskim

Jeśli współpracujesz z zagranicznymi klientami, korzystne może być przetłumaczenie faktur na inny język. Program do faktur VAT w języku angielskim będzie w takim razie dla Ciebie! To nie tylko pokazuje, że jesteś gotów pójść o krok dalej dla swoich klientów, ale także pomaga klientom zrozumieć fakturę i związane z nią koszty, minimalizując w ten sposób ryzyko pomyłki i błędnej interpretacji. Jednak zanim zaczniesz wystawiać faktury w językach obcych, musisz pamiętać o kilku rzeczach. W tym o przepisach dotyczących faktur obcojęzycznych w Twoim kraju, o tym, które informacje musisz przetłumaczyć i jak najlepiej je wystawić faktury w innych językach.

Program do faktur w języku angielskim
źródło: pixabay.com

Program do faktur VAT w języku angielskim

Za każdym razem, gdy wysyłasz fakturę, musisz upewnić się, że jest ona prawnie wykonalna w kraju, w którym jest zarejestrowana Twoja firma. Zasady wystawiania faktur w językach obcych różnią się w zależności od kraju i nie we wszystkich krajach można wysyłać przetłumaczone faktury.

Proces wystawiania faktur często budzi wiele wątpliwości u początkujących przedsiębiorców, a także wybór rodzaju faktury. Czy chcesz raz na zawsze rozwiązać te problemy? Sprawdź to i dowiedz się teraz krok po kroku, jak wystawiać faktury po angielsku.

Warto pamiętać, że w większości firm wydanie tego dokumentu jest obowiązkowe i wchodzi w zakres cesji podatkowych. Dlatego bardzo ważna jest świadomość ich specyfiki.

Co to jest faktura? Program do faktur w języku angielskim

Faktura to dokument identyfikujący transakcję handlową pomiędzy placówką a podatnikiem zlecającym usługę lub nabywającym produkt. Dlatego pomaga w procesie kontroli i odbierania podatków przez Urząd Skarbowy.

Dokument ten wymienia wszystkie informacje specyficzne, takie jak:

 • kolejność numerów zamówień;
 • data wydania;
 • adres i nazwę firmy;
 • rejestracja państwowa;
 • ilość towarów;
 • marka;
 • model;
 • wartości jednostkowe i wartość całkowita;
 • masa netto i masa całkowita;
 • wspólna nomenklatura;
 • charakter transakcji;
 • kod podatkowy operacji i zapewnienie wejścia i wyjścia towarów;
 • informacje podatkowe;
 • numer zezwolenia od organów podatkowych.

W przeciwieństwie do siedziby, dane podatnika nie są obowiązkowe, tylko na jego żądanie. Jednak w kilku państwach prowadzone są kampanie zachęcające osoby fizyczne do żądania prawa do dokumentu podatkowego i dołączania swoich danych. W ten sposób podatnik pełni rolę agenta kontrolnego, wspomagając organy podatkowe.

Program do faktur w języku angielskim
źródło: pixabay.com

Korzyści z tłumaczenia faktur

Fakturowanie w lokalnym języku klienta może poprawić komunikację między obiema stronami i pokazać, że Twoja firma jest zorientowana na klienta. Zakładając, że tłumaczenie jest dokładne, zmniejszysz prawdopodobieństwo nieporozumień i może to prowadzić do terminowych płatności.

Jak przetłumaczyć faktury na język angielski?

Często oprogramowanie do fakturowania automatycznie przetłumaczy Twoje faktury, co oznacza, że ​​nie musisz się martwić, jeśli błędnie wpisałeś jakiekolwiek pola lub niewłaściwie użyłeś terminu specyficznego dla kraju. Jeśli na przykład wystawiasz faktury klientowi anglojęzycznemu, zmiana języka faktury spowoduje również zmianę „VAT” na angielski odpowiednik.

Niewystawienie faktury charakteryzuje oszustwa podatkowe i może skutkować karami i wymiarami dla przedsiębiorcy.

Za każdym razem, gdy firma przeprowadza jakąkolwiek transakcję, czy to sprzedaż produktu, czy świadczenie usługi, w większości przypadków wystawienie faktury jest obowiązkowe.

Wystaw fakturę w języku angielskim z programem Faktura VAT 2022

Zmianę języka z polski na angielski możesz ustawić w prawym górnym rogu programu. Wybierz „język aplikacji”, anastępnie kliknij „English”. Po ustawieniu tej opcji będziesz musiał uruchomić program od nowa.

fakturowanie w języku angielskim

Po uruchomieniu programu od nowa dostępna będzie wersja anglojęzyczna, która wygląda tak, jak na poniższym obrazku.

fakturowanie w języku angielskim

Sprawdź nasz program do wystawiania faktur online FAKTURA VAT i pobierz go w wersji demo, która działa przez 30 dni!

Gotowy program do komfortowego wystawiania faktur: program do faktur

Udostępnij ten artykuł:
Rafal Morawski
Rafal Morawski
Artykuły: 1552

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *