big-K24-min

Księgowość internetowa

STRONA GŁÓWNA >> Blog >> Podatki >> Księgowość internetowa

Księgowość internetowa to alternatywa dla tradycyjnego prowadzenia rozrachunków. Intuicyjna i wygodna, nie wymaga wiele od użytkownika – wystarczy znać najważniejsze zasady prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, rejestrów VAT i rozliczeń, by samodzielnie zająć się swoją księgowością. Sprawdź, czym jest księgowość internetowa na przykładzie programu Mobilna-faktura.pl.

Księgowość internetowa a tradycyjna

W tradycyjnym modelu księgowości przedsiębiorca albo przekazuje dokumenty do biura rachunkowego, albo zatrudnia księgowego na etat lub część etatu. Wiele biur rachunkowych wciąż preferuje papierowe wersje dokumentów. Trzeba je do księgowego przywieźć lub wysłać. Ten czasochłonny i często problematyczny obowiązek rozwiązuje zatrudnienie księgowego na etat lub część etatu. To jednak opcja zdecydowanie bardziej kosztowna. Nowy pracownik to nie tylko dodatkowe wynagrodzenie, ale też wszystkie składki oraz obowiązki wobec ZUS.

Księgowość internetowa to zupełnie nowy sposób na prowadzenie rozliczeń. W tym modelu przedsiębiorca samodzielnie zajmuje się swoimi rozrachunkami. Pozwala mu na to narzędzie – aplikacja przeglądarkowa, w której nie tylko wystawia faktury, ale też prowadzi księgę przychodów i rozchodów, rejestry VAT, magazyny, sporządza raporty, rozlicza pojazdy itp.

 

Zalety księgowości internetowej

Podstawową korzyścią z wyboru księgowości internetowej jest oszczędność. To właśnie niższe koszty są najważniejszym powodem, dla którego przedsiębiorcy decydują się na samodzielne wykonywanie rozliczeń.

Księgowość internetowa okazuje się szczególnie korzystna dla małych firm, które wystawiają w miesiącu wiele faktur, ale na niskie kwoty. Biura rachunkowe uzależniają swoje cenniki od ilości dokumentów, natomiast opłata za usługę księgowości internetowej jest stała. Ponadto ze względu na brak obsługi księgowej prowadzonej przez specjalistę model ten okazuje się zdecydowanie tańszy niż biuro rachunkowe.

Odchodzą też koszty związane z wysyłką lub dostarczaniem dokumentów do biura rachunkowego. Całą dokumentację przedsiębiorca ma dostępną online. W razie potrzeby sięga do niej w każdej chwili i z dowolnego miejsca.

 

Czy e-księgowość jest dla każdego?

Prowadzenie rozliczeń księgowych wymaga wiedzy i znajomości przepisów prawa podatkowego. Dysponują nimi doświadczeni księgowi. Czy zatem przeciętny przedsiębiorca lub jego pracownik bez wykształcenia w zakresie rachunkowości poradzi sobie z prowadzeniem księgowości internetowej? Wszystko zależy od narzędzia, jakie wybierze do jej obsługi.

Księgowość internetowa w programach takich jak Mobilna-faktura.pl wyróżnia się wysokim stopniem zautomatyzowania czynności. Wygodny sposób wprowadzania najpopularniejszych kosztów, intuicyjny kreator rozliczania miesiąca działalności, szybkie rozliczanie składek i podatków, automatyczne generowanie raportów czy deklaracji – to tylko niektóre funkcje programu, dzięki którym prowadzenie księgowości online jest wygodne i łatwe nawet dla osoby bez kierunkowego wykształcenia.

Co więcej, aplikacja ta jest na bieżąco aktualizowana pod kątem nie tylko potrzeb zgłaszanych przez użytkowników, ale też zmieniające się przepisy prawa podatkowego. Dzięki temu podatnik ma pewność prawidłowo wykonywanych rozliczeń czy chociażby dokumentów zgodnych z aktualnymi wzorami.

 

Księgowość internetowa w Mobilna-faktura.pl

Aplikacja przeglądarkowa Mobilna-faktura.pl dostarcza przedsiębiorcy wszystkie narzędzia niezbędne do prowadzenia sprzedaży i księgowości. W zależności od pakietu, mamy tu także dodatkowe narzędzia, takie jak zarządzanie gospodarką magazynową, CRM, moduł Allegro, raporty czy deklaracje.

Program Mobilna-faktura.pl możesz obsługiwać zarówno na komputerze stacjonarnym czy laptopie, jak i na urządzeniu mobilnym. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób działających w terenie. Na przykład przedstawiciel handlowy może do razu wystawić dokument sprzedaży podczas wizyty u klienta.

Mobilna-faktura.pl dostępna jest w trzech wersjach różniących się zakresem funkcjonalności oraz ceną. Skorzystać można też z opcji darmowej, do 3 faktur w miesiącu. Dzięki temu przedsiębiorca może dostosować pakiet i cenę do potrzeb i możliwości swojej działalności.

Udostępnij ten artykuł:
Lavormedia
Lavormedia
Artykuły: 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *