big-K24-min

Program do wystawiania faktur VAT dla małych firm

STRONA GŁÓWNA >> Blog >> Firma >> Program do wystawiania faktur VAT dla małych firm

Dawno minęły czasy, w których trzeba było sporządzać setki papierowych faktur, pakować je w koperty i wysyłać do klientów pojedynczo. Żyjemy w erze cyfrowej, więc nie musisz tracić cennego czasu na ręczne wystawianie faktur. Możesz użyć do tego programu do wystawiania faktur VAT dla małych firm i ich drukowania. Jeśli masz małą firmę, możesz zainwestować w fakturowanie online, aby usprawnić swoje procesy i obniżyć koszty nawet aż o 80%. Nie marnuj pieniędzy na papier, atrament i drogie drukarki. Wszystko, czego potrzebujesz to rozwiązania w zakresie fakturowania cyfrowego, czyli System do wystawiania faktur VAT dla małych firm.

Kilka powodów, dla których małe firmy wdrażają rozwiązania w zakresie fakturowania online

Wydrukowanie faktur w formie papierowej kosztuje dużo pieniędzy. Aby wykonać to zadanie, musisz kupić papier, atrament i drogie maszyny drukarskie. Dla właściciela małej firmy dbałość o budżet ma kluczowe znaczenie. Po co więc marnować cenne pieniądze, skoro możesz obniżyć koszty, korzystając z program do faktur? Zmniejszą się również koszty przechowywania, ponieważ nie będziesz musiał przechowywać kopii faktur papierowych — możesz je przechowywać w programie. Dzięki temu wydasz mniej pieniędzy i możesz je przeznaczyć na rozwój swojej firmy, zamiast wydawać je na fakturowanie materiałów eksploatacyjnych i kosztów administracyjnych.

Program do wystawiania faktur VAT dla małych firm
Źródło: freepik.com

Szybkie procesy optymalizacji przepływu pracy — program do drukowania faktur

Małe firmy mają ograniczoną liczbę pracowników, więc ręczne wystawianie faktur może spowolnić przepływ pracy. Na szczęście dzięki fakturowaniu online możesz skrócić czas tworzenia faktur, ponieważ istnieją gotowe szablony, które możesz tylko wypełnić. Kolejną zaletą fakturowania cyfrowego i programu do fakturowania jest możliwość łatwego śledzenia płatności i rachunków. Dzięki tym procesom możesz mieć pewność, że Twoi klienci płacą faktury na czas.

Nie ma potrzeby spędzania godzin na szukaniu dokumentów, próbując znaleźć faktury. Za jednym kliknięciem możesz bez problemu odnaleźć wymagany plik, aby pobrać swoje rachunki online. Co więcej, w ciągu kilku minut możesz wysłać jedną fakturę cyfrową do wielu osób.

Łatwe planowanie budżetu na koniec miesiąca — porządek w dokumentach

Ręczne przetwarzanie i wysyłanie faktur do wszystkich klientów może zająć wiele godzin. Najpierw trzeba je wydrukować, włożyć do kopert, opieczętować i wysłać. W przypadku procesów cyfrowych wystarczy stworzyć prosty paragon i zaplanować jego wysłanie pod koniec miesiąca do właściwego klienta. Możesz to zrobić z wieloma fakturami, aby wszyscy Twoi klienci otrzymali swoje faktury pierwszego dnia każdego miesiąca. Planując faktury, możesz zoptymalizować przepływ pracy w dziale księgowości i zmniejszyć nakład pracy.

Uzyskaj dostęp do faktur w podróży

Rozwiązania do fakturowania online są tak mobilne, jak Twój laptop. Jeśli więc jesteś w podróży służbowej lub odwiedzasz innego klienta, możesz uzyskać dostęp do faktur za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Dopóki masz połączenie z internetem, możesz łatwo pobierać faktury z programu za pomocą laptopa.

Co więcej, jeśli nie jesteś w biurze i potrzebujesz szybko wystawić fakturę, po prostu otwórz laptop i użyj prostego szablonu. Możesz to zrobić, jadąc pociągiem lub siedząc w domu. Fakturowanie online umożliwia tworzenie i dostęp do dokumentów wszędzie.

Program do wystawiania faktur VAT dla małych firm
Źródło: freepik.com

Wyeliminuj błędy, aby zadowolić swoich klientów

W przypadku ręcznego przetwarzania faktur istnieje większe ryzyko popełnienia błędu. Możesz łatwo wprowadzić nieprawidłowe liczby i ceny. Czy to samo dotyczy procesów cyfrowych? Cóż, to zależy. Niektóre pola wypełniają się automatycznie — określone miejsca na fakturze, więc nie musisz tego robić. Jeśli załadujesz wszystkie informacje o kliencie do systemu, program do fakturowania może automatycznie załadować dane osobowe do dokumentu, aby wyeliminować błędy przy ręcznym wprowadzaniu. To samo można zrobić z cenami. Każdy klient jest inny, a niektórzy są rozliczani według różnych stawek. Dlatego potrzebujesz systemu, który zidentyfikuje stawki Twoich klientów, tak aby dane na Twoich fakturach były zawsze prawidłowe.

Dostosuj swoje faktury za pomocą szablonów

Być może chcesz dodać swoje logo do faktur, aby klienci wiedzieli, skąd pochodzą faktury. Szablony faktur można dostosować, dzięki czemu możesz zmienić kolor nagłówków lub dodać znakowanie do dokumentu. Jeśli wolisz inny układ, możesz łatwo usunąć ramki i linie, aby uprościć dokument i ułatwić jego czytanie i zrozumienie. Możesz także utworzyć własny szablon, aby łatwiej było z nim pracować, gdy chcesz wysłać dokument.

Program do fakturowania faktura VAT 2021
Program do fakturowania faktura VAT 2021

Twórz faktury w programie Faktura VAT 2021

W naszym programie do fakturowania Faktura VAT 2021 możesz tworzyć różne faktury i dokumenty. Między innymi możesz tworzyć dokumenty, wybierając opcję „Sprzedaż”, takie jak:

 • Faktura;
 • Faktura MP – metoda kasowa;
 • Faktura pro-forma;
 • Faktura korekta;
 • Faktura zaliczkowa;
 • Faktura końcowa;
 • Faktura eksportowa;
 • Rachunek;
 • Paragon;
 • COMMERCIAL INVOICE;
 • COMMERCIAL INVOICE pro-forma;
 • Faktura marża;
 • Faktura wewnętrzna;
 • Faktura zbiorcza;
 • Faktura WDT;
 • Faktura WNT.

Sprawdź nasz program i pobierz wersję demo. Dzięki temu na własnej skórze przekonasz się, jakie daje Ci możliwości.

 

 

Udostępnij ten artykuł:
Rafal Morawski
Rafal Morawski
Artykuły: 1552

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *