big-K24-min

Faktury uproszczone

STRONA GŁÓWNA >> Blog >> Faktury >> Faktury uproszczone

Od 2013 r. przedsiębiorcy mogą wystawiać faktury uproszczone. Faktura uproszczona dotyczy transakcji, których wartość nie przekracza 100 euro lub 450 zł. 3. Faktura uproszczona jest zbliżona do paragonu fiskalnego.

Dobra wiadomość dla przedsiębiorców. W 2013 r. będzie można wystawiać faktury uproszczone, dokumentuje transakcje, których wartość nie przekracza 100 euro lub 450 zł. Taka faktura nie musi zawierać tych wszystkich danych, które muszą znaleźć się na zwykłej fakturze. Nie trzeba na niej umieszczać danych nabywcy – wystarczą dane sprzedawcy. Nie trzeba też zamieszczać danych dotyczących rodzaju i ilości towaru bądź zakresu świadczonej usługi – wystarczy sama nazwa. Gdy w fakturze zostaną wskazane kwoty podatku należnego z podziałem na stawki, to można pominąć rozbudowane dane dotyczące sprzedaży netto.

Faktura uproszczona jest więc bardzo zbliżona do paragonu fiskalnego. Jednak wystawianie takiej faktury nie będzie obowiązkowe. To przedsiębiorca sam wybierze, czy będzie chciał wystawiać fakturę uproszczoną czy nadal będzie wystawiał fakturę zwykłą.

Podstawa prawna: projektowana nowelizacja Rozporządzenia Ministra Finansów z 28 marca 2011 w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz.U.2011.68.360)

Źródło: GAZETA PRAWNA.pl

Zobacz nasz program do faktur

Udostępnij ten artykuł:
Rafal Morawski
Rafal Morawski
Artykuły: 1555

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *